YAĞMUR ALTINDA TÜRK SANAT MÜZİĞİ ZİYAFETİ

0
649

‘54. Uluslararası Bursa Festivali’nde gerçekleştirilen ‘Türk Sanat Müziği Gecesi’, yoğun yağmura rağmen Bursalı sanatseverlerin ilgisiyle coşkulu anlara imzasını attı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonuyla gerçekleştirilen ‘54. Uluslararası Bursa Festivali’, coşkulu bir konsere ev sahipliği yaptı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü orkestrası ve korosunun ‘Sefalar Getirdiniz’ şarkısıyla eğlenceli bir şekilde başlayan konser, Şef Nusret Parmaksız’ın yönetiminde birbirinden değerli Türk Sanat Müziği sanatçılarını Bursa’da ağırladı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercan’ın sunumuyla renklenen muhteşem konserde usta sanatçılar Selma Başak, Elif Güreşçi, Zekai Tunca, Yaşar Özel ve Serap Mutlu Akbulut Bursalı sevenleriyle bir araya geldi. Keyifli bir geceye adını yazdıran konserde, sanatseverler, yoğun yağmura aldırmadan ilgiyle izledikleri sanatçılara alkışlarıyla destek verdi.
‘Benzemez Kimse Sana’, ‘Ada Sahillerinde Bekliyorum’, ‘Seninle Tattım Ben Her Mutluluğu’ ve ‘Yıldızlara Baktırdım Fallarda Çıkmıyorsun’ gibi en çok sevilen şarkıların yüreklere dokunduğu konserde sanatseverler sevilen şarkıları da sanatçılarla birlikte seslendirdi. Coşkulu programın sonunda usta sanatçılar, dinleyicilerini müzik yolculuğuna çıkardıkları konser nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Usta sanatçı Erdinç Çelikkol da konseri izleyen konuklar arasındaydı.

‘54. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
9 Haziran – Europe
10 Haziran – İzmir Devlet Opera ve Balesi – ‘Lüküs Hayat’
12 Haziran – Rafet El Roman & Ezo
13 Haziran – Funda Arar
15 Haziran – Kenan Doğulu
7 – 12 Temmuz – 29. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması