TÜRKÜLER USTA SANATÇI NEŞET ERTAŞ İÇİN

0
995

17 EKİM 2012
BASIN BÜLTENİ

TÜRKÜLER USTA SANATÇI NEŞET ERTAŞ İÇİN
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK HALK MÜZİĞİ BÖLÜMÜ, 2012 – 2013 SANAT SEZONUNUN İLK KONSERİNDE, ÜNLÜ SANATÇI ONUR ŞAN’IN TÜRKÜLERİYLE MÜZİKSEVERLERE KEYİFLİ ANLAR YAŞATTI.
– ÖZEL KONSERDE, SANATÇILAR EN GÜZEL TÜRKÜLERİ GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YAŞAMINI YİTİREN USTA SANATÇI NEŞET ERTAŞ İÇİN SESLENDİRDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü, 2012 – 2013 sanat sezonunun ilk konserinde, türküseverlere müzik ziyafeti çekti. Konserde, türkülerin duayeni usta sanatçı Neşet Ertaş da kendi türküleriyle anıldı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) gerçekleştirilen konserde, Altan Göl’ün şefliğinde sahneye çıkan koro, Türkiye’nin farklı yörelerine özgü en güzel türküleri Bursalılar için seslendirdi. Aydın’dan Ağrı’ya kadar tüm yörelere özgü türkülerin can bulduğu konserde, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren, türkülerin duayeni usta sanatçı Neşet Ertaş da türkülerle anıldı. Ertaş için hazırlanan barkovizyon sunumu ve usta sanatçının imzasını taşıyan türküler gecede duygusal anlara imzasını attı.

İki bölümde gerçekleştirilen ve halk oyunları gösterileriyle renklenen konserde, Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden ünlü sanatçı Onur Şan konuk olarak sahneye çıktı. Şan, en beğenilen türkülerini Bursalılar için söyledi. Birbirinden güzel türkülerle müzikseverlere türkü ziyafeti çeken tüm sanatçılar, muhteşem gecenin sonunda sanatseverlerin alkışlarıyla ödüllendirildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Enver Karakoç ile konseri keyifle izleyen Muhsin Özlükurt da konserin ardından sanatçıları çiçek vererek tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ