Taksim Trio, Bursa’yı salladı

0
2400

Taksim Trio, Bursa’yı salladı

Roman Orkestrası Çalgıcı Mektebi’nin halk konserinde izdiham yaşandı. Taksim Trio grubunun sahne aldığı konserde sanatseverler gönüllerince eğlendi.

 

BURSA – Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Orkestra Şube Müdürlüğü Roman Orkestrası Çalgıcı Mektebi’nin Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği halk konseri yoğun ilgi gördü. Ünlü müzik grubu Taksim Trio’nun da sahne aldığı konserde izdiham yaşandı. Bursalı sanatseverler, konserden saatler önce salonu doldurdu. 2 bin 500’ün üzerinde müzikseverin salonu hınca hınç doldurduğu konseri,  çok sayıda kişi de ayakta izledi.

 

Roman Orkestrası’ndan müzik ziyafeti

Konserin ilk bölümünde Roman Orkestrası Çalgıcı Mektebi, Murat İliş şefliğinde sahne aldı. Enstrümantal esintiler ile başlayan müzik dolu gecede Roman Orkestrası’nın sevilen ismi Solist Okan Turna, dillerden düşmeyen eserleri seslendirdi. Türk Sanat Müziği’nden fantezi müziğe, Türk Halk Müziği’nden Roman havalarına dek repertuarını geniş bir yelpazeyle sunan Turna’nın performansı alkış aldı. Konserin ilk yarısının sonunda orkestraya dansları ile eşlik eden Büyükşehir Belediyesi Karagöz Halk Dansları Topluluğu, geceye ayrı bir renk kattı.

 

Coşku doruğa çıktı

Konserin ikinci yarısında ünlü müzik grubu Taksim Trio’nun sahne almasıyla salondaki coşku doruğa çıktı. Ünlü grubun Bursalı müzisyenleri İsmail Tunçbilek bağlaması, Aytaç Doğan da kanunu ile sanatseverlere müzik ziyafeti sundu. Klarnet Virtüözü Hüsnü Şenlendirici ise performansıyla parmak ısırttı. Temponun hiç düşmediği gecede İsmail Tunçbilek’in ünlü ozan Neşat Ertaş’ın anısına seslendirdiği ‘Yalan Dünya’ adlı türkü, salonu dolduranlara duygusal anlar yaşattı.

 

Başkan Aktaş’a teşekkür

Gökhan Küçükkaplıdağ’ın sunumuyla renklenen konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Buran, Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik Taksim Trio’nun başarılı saz ve söz üstatları ile gecenin hazırlanmasında emeği geçen Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası Bölüm Başkanı Yavuz İbiş Bıçakçı’ya çiçek takdiminde bulundu. Sayısız konsere imza atan ülkemizi uluslararası birçok müzikal etkinlikte başarıyla temsil eden ve birçok ödüle layık görülen Taksim Trio adına söz alan sanatçı İsmail Tunçbilek, bu güzel akşamda kendilerini Bursalılar ile buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Kendisinin ve grup arkadaşı Aytaç Doğan’ın Bursalı olduğuna dikkat çeken Tunçbilek, hemşerileri ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Bursa’nın her alanda değerlerine sahip çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI