SANATÇI ADAYLARI DERS BAŞI YAPIYOR

0
978

28 EYLÜL 2011

BASIN BÜLTENİ

SANATÇI ADAYLARI DERS BAŞI YAPIYOR
– BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ, TÜRK HALK MÜZİĞİ VE TÜRK HALK OYUNLARI BÖLÜMLERİNE BAŞVURU YAPAN YAKLAŞIK 600 SANATÇI ADAYINDAN ÖZEL YETENEK SINAVINI KAZANAN 300’Ü PAZARTESİ GÜNÜ DERS BAŞI YAPACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası’nın Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları bölümlerine alacağı öğrencilerin özel yetenek sınavları ile belirlendi. Başvuru yapan yaklaşık 600 adaydan, elemeleri geçen 300’ü 3 Ekim Pazartesi günü ders başı yapacak.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orkestra Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen sınavlar, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Orkestra bünyesinde eğitim almak için adeta sıraya giren öğrenciler, ön eleme sınavında ritm ve ses bilgisi gibi konularda sorulan soruları cevaplandırdı. Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, seçtikleri şarkı ve türküleri de seslendirdi. İlginin yoğun olması ve başvuru sayısının 600’ü bulmasının ardından sınavlar iki etaba çıkarılırken, son elemeler de geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları bölümlerinde eğitim almaya hak kazanan yaklaşık 300 aday, titiz bir değerlendirmenin ardından belirlendi. Büyükşehir Belediye Orkestrası bünyesinde eğitim almaya hak kazanan adaylar için ders zili 3 Ekim Pazartesi günü çalacak. Adaylar, sabah öğle ve akşam olmak üzere 3 ayrı grupta eğitim alacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ