ORKESTRADA YETENEK SINAVI HEYECANI

0
1662

ORKESTRADA YETENEK SINAVI HEYECANI

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı’na bağlı Orkestra Şube Müdürlüğü’nün 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı için, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerine öğrenci kabul sınavı 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde (Merinos AKKM) gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında alınan eğitim sonunda, Milli Eğitim onaylı sertifika sahibi olunabilen ve kaliteli müzik eğitimi almak isteyen her yaş grubundan sanatsever Bursalılar sınava her yıl olduğu gibi, bu yıl da büyük ilgi gösterdi.
Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesindeki sanatçı-eğitmenler tarafından oluşturulan sınav komisyonlarının huzuruna çıkan öğrenci adayları zaman zaman heyecanlı anlar yaşadı.

Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay MERCAN’ da sınav komisyonlarına katılarak öğrenci adaylarının sınav heyecanına ortak olup tüm adaylara başarı dileklerini sundu. Aynı zamanda yapılan yetenek sınavında, kontenjan sayısınca başarılı olan öğrenci adaylarının, 8 Ekim 2018 Pazartesi günü 4 seviyeden oluşan müzik eğitimine başlayacağını ve yapılan sınav sonuçlarının bir hafta içerisinde açıklanacağını iletti.