HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ BURSA’YI ŞENLENDİRDİ

0
728

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ BURSA’YI ŞENLENDİRDİ
– ÇALGICI MEKTEBİ ROMAN ORKESTRASI’NIN COŞKULU KONSERİNE KONUK OLAN ÜNLÜ KLARNET SANATÇISI HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, BURSA’DA RENKLİ BİR PROGRAMA ADINI YAZDIRDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın coşkulu konseri, ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici ile daha da renklendi.

Tayyare Kültür Merkezi’nde keyifli bir geceye adını yazdıran Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın konserine Bursalılar çok yoğun ilgi gösterdi. Murat İliş’in şefliğinde sahneye çıkan Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, konserde ünlü klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici’yi ağırladı. Şenlendirici klarnetiyle seslendirdiği eserlerle sevenlerinin gönlünde bir kez daha taht kurdu. Konserde hareketli şarkılara, roman dansları da bambaşka bir renk kattı.

Oğluyla aynı sahnede
Bursa’da karşılaştığı sevgi seliyle duygusal anlar yaşayan ve çok mutlu olduğunu söyleyen Hüsnü Şenlendirici, söylediği şarkılarla da sevenlerinden bol bol alkış aldı. Hüsnü Şenlendirici, konserde klarnet tutkunu oğlu Ergün Şenlendirici’yi Bursalılarla tanıştırdı. Ergün Şenlendirici de yeteneğiyle dikkat çekti.

Büyükşehir’e teşekkür
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Roman kültürünün gelişmesine yönelik çalışmalarını çok olumlu bulduğunu ifade eden Hüsnü Şenlendirici, Büyükşehir Belediyesi ile Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın çalışmalarının diğer illere de örnek olması gerektiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye çalışmalarından dolayı teşekkür eden Şenlendirici, kendisinin de roman kültürünü daha geniş kitlelere ulaştırmak istediğini vurgulayarak, bu hedefle yaşlandığında siyasete girebileceğine işaret etti. Eğlenceli konserin sonunda Muhsin Özlükurt, Başkan Altepe adına ünlü sanatçıya çiçek vererek teşekkür etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ