MUHTEŞEM TÜRK SANAT MÜZİĞİ GECESİ

0
812

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü, Şef Fahri Dibekoğlu yönetiminde verdiği konserde, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Seda Gökkadar Kolay’ı konuk etti.

Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü’nün konuğu olan TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Seda Gökkadar Kolay, söylediği birbirinden güzel şarkılarla müzikseverlere keyifli bir gece yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda verdiği konserde, sanatseverlere müzik bir dolu akşam yaşattı. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği konseri, şef Fahri Dibekoğlu yönetti. Konserin ilk bölümünde sanatçılar tarafından koro halinde hüzzam, acemşiran, muhayyer kürdi ve nihavend makamlarda usta isimlerin eserleri seslendirildi.
Konserin ikinci bölümünde ise TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Seda Gökkadar Kolay sahneye çıktı. Birbirinden değerleri eserleri Bursalılar için seslendiren sanatçı, sanatseverlere keyifli anlar yaşattı. Konserin sonunda muhteşem konseri keyifle izleyen Muhsin Özlükurt ve Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Dr.Turgay Mercan tarafından günün anısına şef Fahri Dibekoğlu ve usta sanatçı Seda Gökkadar Kolay’a çiçek takdim edildi.