Merinos’ta sanat müziği gecesi

0
1238

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü icrâ heyeti, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu.

Etkinliğin sunumunu, Hüsniye Özgür Öztürk yaptı. Serkan Gençer’in yönetimindeki Türk Sanat Müziği Bölümü ses ve saz sanatçıları, konserin ilk bölümünde Rast makamında sevilen şarkıları seslendirdi. Fatma Yetiş, Meriç Ersal, Nezihe Boztepe, Serpil Güven, İlker Cansevdi, Gökay Usludur ve Ayşe Gül Yüzgeç, okudukları parçalarla seyircilerin beğenisini kazandı.

İkinci bölümde ise Kültür Bakanlığı Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Ses Sanatçısı Bekir Ünlüataer, seslendirdiği eserlerle mûsıkîseverlere müzik ziyafeti yaşattı. Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü’nden emekliye ayrılan sanatçılar Nusret Parmaksız ve Yaşar Erdoğan’ın da plaket aldığı gecenin sonunda; Şef Serkan Gençer ve Sanatçı Bekir Ünlüataer’e çiçeklerini, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Fethi Yıldız ile Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI