EN GÜZEL TÜRKÜLER HÜSEYİN TURAN’DAN

0
1035


BASIN BÜLTENİ

EN GÜZEL TÜRKÜLER HÜSEYİN TURAN’DAN
– HÜSEYİN TURAN İLE TÜRKÜ ŞÖLENİ
– BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK HALK MÜZİĞİ BÖLÜMÜ İCRA HEYETİ, OCAK AYI KONSERİNDE ÜNLÜ SANATÇI HÜSEYİN TURAN’I AĞIRLADI.
– TURAN, SESLENDİRDİĞİ ESERLERLE BURSALILARA TÜRKÜ ZİYAFETİ ÇEKTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü’nün Ocak ayı konseri, ünlü sanatçı Hüseyin Turan’ın türküleriyle renklendi.

Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü, 2013 yılının ilk konserinde özel bir türkü şölenine imzasını attı. Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserin şefliğini, Nilüfer Göl üstlendi. Ünlü sanatçı Hüseyin Turan’ın konuk olarak sahneye çıktığı konserde, Türkiye’nin farklı yörelerine özgü türküler seslendirildi. Turan’ın türkülerine Bursalı sanatseverler de eşlik etti. Türk Halk Müziği Bölümü sanatçıları Emel Örgün Kurt, Züleyha Savaş, Gıyasettin Tok, Nejla Çakıcı, Halil Yılancı, Serhat Doğan, Anıl Aşkıner Saper, Cemile Kara, Lale Çiftçi ve Ali Enginay da solo türküler seslendirdi. Konserde, ‘Sen Gülersen Gül Açılır’, ‘Sevmemek Olmaz’, ‘Zalım felek onu çok görme bana’ ve ‘Magusa Limanı’ gibi türkülere sanatseverler de eşlik etti. Sanatçılar, konser boyunca sanatseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Konserin sonunda usta sanatçılara çiçek verildi.