ÇOK SESLİ TÜRKÜLER

0
872

ÇOK SESLİ TÜRKÜLER
– BURSALI SANATSEVERLER, ‘ÇOK SESLİ TÜRKÜLER’ KONSERİYLE KEYİFLİ BİR MÜZİK ŞÖLENİNE ŞAHİT OLDU.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Orkestra Şube Müdürlüğü ile Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Çok Sesli Türküler’ konseri, sanatseverlere keyifli bir gün yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Kütüphanesi Üftade Gösteri ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konsere, Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü sanatçılarından Rasim Yokuş, Serhat Doğan, Hamit Gazigil, Nilüfer Göl, Lale Çiftçi, Züleyha Savaş, Aylin Bozkurt, Fadime Asan, Nejla Çakıcı, Bahtiyar Özdemir ve Alim Hüseyinoğlu en güzel türkülerle dinleyenlere müzik ziyafeti çekti. Konserin sonunda Bursa eski Milletvekili Zafer Hıdıroğlu ile Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Şube Müdürü Muhterem Çevik, sanatçıları tebrik ederek, teşekkür belgelerini verdi.
Vatandaşlardan yoğun ilgi gören konserler, sezon sonuna kadar düzenli olarak gerçekleştirilecek. Sanatçılar, 21 Ocak Pazartesi günü saat 19.30’da da ‘Sıra Gecesi’ formatıyla sanatseverlerle bir araya gelecekler.