ÇALGICI MEKTEBİ ROMAN ORKESTRASI’NDAN MUHTEŞEM KONSER

0
1213


Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın ‘Kemal Taşçeşme Besteleri’ konserine, ünlü besteci Kemal Taşçeşme’nin kızı Aysun Taşçeşme konuk oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın ‘Kemal Taşçeşme Besteleri’ konseri, Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Murat İliş’in şefliğinde sahnelenen konserde, ünlü besteci Kemal Taşçeşme’nin kızı Aysun Taşçeşme konuk sanatçı olarak sahneye çıktı. Keyifli konserde Aysun Taşçeşme, orkestra eşliğinde babasının bestelediği eserlerden oluşan geniş bir repertuvarı sanatseverlerle paylaştı.
‘Aşık Oldum’ adlı yeni albümünden şarkılar da söyleyen Aysun Taşçeşme, sevenlerine eşsiz bir müzik ziyafeti çekti. Genç sanatçıya, konseri ilgiyle izleyen babası Kemal Taşçeşme ile amcası Hüseyin Taşçeşme de destek oldu. Bursalı sanatseverler de sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Coşkulu konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Dr.Turgay Mercan, Aysun Taşçeşme’yi tebrik ederek, çiçek verdi.