Büyükşehir Orkestrası TRT’den tam not aldı

0
1683

Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Merinos AKKM’de düzenlenen konserde TRT Müzik Dairesi Başkanlığı Türk Halk Müziği ve Oyunları Müdürü Kubilay Dökmetaş hazırladığı özel repertuar ile Bursalılardan tam not aldı.

İlk bölümde Şef Hamit Gazigil eşliğinde sahneye çıkan Türk Halk Müziği Topluluğu saz ve ses sanatçıları TRT Türk Halk Müziği repertuarının oluşumunda önemli yeri olan, Ahmet Yamacı’nın derlediği eserlerden oluşan repetuar ile Anadolu’nun tüm yörelerinden türküler seslendirdi. Koro ve solo türkülerin sunulduğu birinci bölümün ardından sahneye çıkan Usta Sanatçı Kubilay Dökmetaş, her yıl çok sayıda program için şehirlerarası konserler verdiğini, Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Halk Müziği Bölümü’nün yaptığı çalışmaların Türkiye’de örnek çalışmalar olduğunu ve Bursalıların Büyükşehir Belediyesi etkinliklerinden ziyadesiyle faydalandıklarından bahsetti.

Konserin sonunda teşekkür konuşması ve çiçek takdimi için sahneye davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursalıların Kültür ve Sanat ile iç içe olduklarını, çalışmaların özellikle kırsalda olmak üzere tüm ilçelerde devam edeceği müjdesini verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI