Büyükşehir ile müzik her yerde

0
1467

Büyükşehir ile müzik her yerde

–           Pandemi sürecinin yıldızı ‘orkestra’ oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün yaz konserleri ile Bursalılar moral buldu.

BURSA- Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün yaz konserleri 17 ilçe de farklı mahalle ve merkezlerde tüm hızıyla sürüyor. Kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Sanat Mahallemde’  ve ‘Mavi ve Müzik’ konserleri pandemi sürecinde vatandaşlara moral oldu. Geçtiğimiz günlerde Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü,  Soğanlı Parkı’nda ve Mudanya Trilye de vatandaşlarla buluştu. Renkli görüntülere sahne olan konserlere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik boyunca sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat edildi. Soğanlı Parkı’ndaki konserde Türk Sanat Müziği Bölümü sanatçılarından Nezihe Boztepe, Özlem Adım, Serkan Gençer ve İlker Cansevdi geçmişten günümüze dillerden düşmeyen eserleri seslendirdi. Türk Halk Müziği Sanatçıları ise Trilye’de Mudanyalılar ile buluştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün  “Sanat Mahallemde” ve “Mavi ve Müzik” etkinlikleri Ağustos ve Eylül aylarında da Bursa’nın 17 ilçesinde farklı meydan ve sahillerde müzikseverlerle buluşacak. Saat 20.30’da başlayacak olan konserler dizisinde Roman Orkestrası Çalgıcı Mektebi, 13 Ağustos Perşembe günü Güzelyalı’da, 20 Ağustos’ta Umurbey’de 27 Ağustos’ta Gemlik Meydan ve 16 Eylül’de Karacabey’de sahne alacak.  Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu 2 Eylül Çarşamba günü Mudanya Trilye’de, Türk Halk Müziği Sanatçıları 9 Eylül’de İznik’te, Türk Sanat Müziği söz ve saz sanatçıları ise 10 Eylül Perşembe günü yine İznik’te dillerden düşmeyen unutulmaz eserleri Bursalılar için seslendirecek. Kentin doğal güzellikleri ile sanatın buluştuğu konserleri canlı izlemek ve tüm etkinliklerden haberdar olmak için ‘@bursaorkestra’  Facebook, YouTube, Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilir, etkinliklerden haberdar olmak için http://orkestra.bursa.bel.tr/etkinlik-takvimi web adresini ziyaret edebilirsiniz.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI