Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Topluluğunun Ocak Ayı Periyodik Konseri, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezinde Bursalıların yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

İki bölümlü konserin ilk yarısında Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Saz ve Ses Sanatçıları Nilüfer Göl şefliğinde sahne aldı. Yurdun çeşitli yörelerinden oluşan repertuarı başarıl ile 2020 yılının ilk konserini sunan sanatçılar, Bursa, Muğla, Orta Anadolu, Erzincan, Urfa, Bulgaristan, Tokat, Adana, Trabzon ve Kardeş Vatan Azerbaycan yörelerine ait türküler seslendirildi. Orkestra Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Karagöz Halk Dansları Topluluğu Ekibi, Halk Oyunları gösterileri ile geceye renk kattı.

Konserin ikinci bölümünde konuk sanatçı Orhan Ölmez sahnede yerini aldı. En çok sevilen besteleri ve Türkülerden oluşan repertuarı ile Bursalıların büyük beğenisini toplayan Ölmez, Bursa’nın mesleki açıdan Büyük Bir Kale olarak görüldüğünü, öğrencilik yıllarından bu yana Bursa Belediye Konservatuarı adını sıkça duyduğunu, örnek projelerin ve önemli sanatçıların burada yetişip Kültüre katkı sağladıklarının altını çizdi. Bugün ki adıyla Orkestra Şube Müdürlüğü olan, Ses ve Saz sanatçılarından sonra sahne almanın büyük bir heyecan ve stres yaşattığını söyledi.

Gece boyunca izleyiciler tarafından ayakta izlenen usta sanatçı, evlilik teklifi yapmak isteyen bir gencin teklifini de kırmadı. Duygusal anların yaşandığı gecenin sonunda, Koro Şefi Nilüfer Göl’ün çiçeğini Bölüm Başkanı Züleyha Savaş, Orhan Ölmez’in çiçeğini ise Orkestra Şube Müdürü Muhterem Çevik taktim etti.
Benim Bursa’da sevenlerimle buluşmama vesile olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ’ a, teşekkürlerimi sunuyorum diyen Ölmez, hayranlarıyla bolca fotoğraf çektirdi.