BULGARİSTAN’DAN GELEN GAZETECİ HEYETİNİ MİSAFİR ETTİK

0
740

Orkestra Şube Müdürlüğünü Bulgaristanlı Gazeteciler ziyaret etti
-Bursa’ya  Yapılan yatırımları yerinde incelemek üzere gelen Bulgaristanlı Gazeteciler, Bursa  Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ulusal ve Çerno More televizyonları, Presa, Trud ve Standart gazeteleri, Afera ve Nakratko internet siteleri, Bulgaristan Telgraf Ajansı ve Topnovini Varna Medya´dan gelen temsilcileri Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercan Bölümlerin İcra Salonlarında ağırladı. Ardından Bölümleri gezen Bulgar gazeteciler, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Bölümlerinde verilen birbirinden güzel  mini konserler ile coşku dolu dakikalar yaşadılar. Müziğimiz hakkında da  Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercandan bilgi alan gazeteciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ziyaret sonrasında Türk Sanat Müziği Bölümü Tasavvuf Müziği Topluluğunun yeni hazırlamış olduğu CD hediye, konuk heyete takdim edildi.

Heyetin yapmış olduğu ziyaret ve teknik incelemeler sonucunda; ortak kültürümüzü yansıtan gerekse müziğin evrensel tınılarını içeren ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Orkestra Şube Müdürlüğünün tanıtımına yönelik uluslararası projelerin yapılabilmesi hususunda da önemli adımlar atılmıştır.