ABD’DEN GELDİLER YETENEKLERİNİ BURSA’DA KEŞFETTİLER

0
589

ISEWORLD projesi kapsamında Bursa’da Türkçe öğrenen ABD’li gençler, Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nde Türk Halk Müziği ve folklor eğitimi aldılar.

Amerika’daki üstün zekalı ve başarılı öğrenciler, 8 hafta boyunca Bursa’da Türkçe öğrendi, kentin farklı noktalarında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk çalışmalarında görev aldı. TÖMER’de Türkçe öğrenen ve yanlarında kaldıkları aileler sayesinde de Türk kültürünü tanıma şansı bulan ABD’li gençler, Botanik Park ve Hayvanat Bahçesi’nde temizlik yaptı, Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nde de Türk Halk Müziği ve folklor eğitimi aldı.
ABD’li gençlerin Orkestra’daki eğitimlerine ABD Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Catherine Vandevote, ABD Başkonsolosluğu Gençlik Programları ve STK Koordinatörü Dilhayat Barışçı, ISEWORLD Türkiye Koordinatörü Sefa İlgin, ABD Bursa Koordinatörü Ruby O’conner ve Bursa Koordinatörü Kemal Alton ve Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercan katıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt’un da izlediği ders, keyifli anlara imzasını attı. Özlükurt, ABD’li konuklarına Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel faaliyetleriyle ilgili bilgiler verdi. Programda, ABD’li gençler şarkılar söyledi, halk oyunları gösterileriyle yeteneklerini sergiledi.