YETENEK SINAVI 2017 KAYITLARI BAŞLIYOR

0
516

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE TURİZM DAİRE BAŞKANLIĞI ORKESTRA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA YAPILAN PROTOKOL GEREĞİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İÇİN YENİ EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇİLECEKTİR.

BUNA İSTİNADEN;

-BAŞVURU TARİHLERİ 21 AĞUSTOS-21 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA ŞAHSEN VEYA orkestra.bursa.bel.tr ADRESİNDEN ONLİNE OLARAK YAPILABİLECEKTİR.

-YETENEK SINAVI 23-24 EYLÜL TARİHLERİNDE ( CUMARTESİ – PAZAR GÜNLERİ SAAT: 10.00 – 18.00 ) ARASINDA ADAY SIRA NUMARASINA GÖRE  YAPILACAKTIR.MAZERET V.B SEBEPLERDEN DOLAYI SINAVA KATILAMAYAN ÖĞRENCİ ADAYINA SINAV HAKKI VERİLMEZ.

-EĞİTİM TSM-THM BÖLÜMLERİ OLMAK ÜZERE İKİ AYRI BÖLÜMDE 4’ER SEVİYE OLARAK VERİLECEK OLUP HER SEVİYENİN SONUNDA AYRI AYRI MİLLİ EĞİTİM ONAYLI KURS BİTİRME BELGESİ VE 4. SEVİYE SONUNDA MEZUNİYET  BELGESİ VERİLECEKTİR.

-EĞİTİM SÜRESİ HER SEVİYE İÇİN YILLIK 252 SAAT VE HAFTADA 3 GÜN VE 3’ER SAATTİR.

-BAŞVURU İÇİN ÖN KAYIT ALINACAK VE YAPILACAK YETENEK SINAVINI GEÇEN ADAYLARIN KESİN KAYITLARI YAPILARAK EĞİTİME BAŞLIYACAKTIR .

-EĞİTİM SÜRESİNCE DERSLERE DEVAM MECBURİYETİ OLUP DERS SAATİNİN %20 Sİ ORANINDA DEVAMSIZLIK HAKKI VARDIR VE SEVİYE İÇERİSİNDE KAYIT DONDURMA OLMAYACAKTIR.

-ÖĞRENCİNİN EĞİTİM SONUNDA BİTİRME BELGESİ ALABİLMESİ İÇİN YIL SONUNDA YAPILACAK KOMİSYON SINAVINDA BAŞARILI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

GİRİŞ SINAVLARI GÖRSEL VE İŞİTSEL OLARAK KAYIT ALTINA ALINACAKTIR.

SINIFLAR EN AZ 12 KİŞİ İLE AÇILIR, 8 KİŞİNİN ALTINA DÜŞERSE KAPATILIR.

ÖNEMLİ NOT: YENİ EĞİTİM SİSTEMİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ VE TÜRK HALK MÜZİĞİ BÖLÜMLERİ İÇİN GEÇERLİDİR.