HIDIRELLEZ COŞKUSU NİLÜFER’İ SARDI

0
108

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü’nün tüm bölümlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Hıdırellez Şenlikleri’ özel programı, Nilüfer’de coşkulu anlara imzasını attı.

Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, Bursalıları keyifli ve renkli bir programla buluşturdu. Nilüfer İlçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hastane alanında gerçekleştirilen ‘Hıdırellez Şenlikleri’ özel programında sanatseverlere müzik ziyafeti sunuldu. Büyükşehir Belediyesi Orkestrası’nın Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümleri icra heyetleri, Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası’nın birbirinden güzel eserlerle renk kattığı programda, halk oyunları ve tango gösterileri de ilgiyle izlendi. Büyükşehir Belediyesi Alacahırka Çocuk ve Gençlik Merkezi ritm grubunun gösterisi de görülmeye değerdi.
Coşkulu anların yaşandığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına konuşan Muhsin Özlükurt ile Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Dr.Turgay Mercan, Büyükşehir Belediyesi’nin kültür ve sanata verdiği değere dikkati çekti, kültürel faaliyetlerden de örnekler verdi.
Bursa’nın geleneksel değerlerinden Karagöz ve Hacivat’ın canlı gösterisi ise programda büyük beğeni topladı. Bursalılar, çok eğlendikleri etkinlikten dolayı sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi. Hareketli şarkılara danslarıyla eşlik eden vatandaşlar, ‘Hıdırellez Şenlikleri’ özel programından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.