GÜLŞEN KUTLU İLE TÜRKÜ ZİYAFETİ

0
162

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, usta sanatçı Gülşen Kutlu’nun konuk olduğu muhteşem konserle sanatseverlere türkü ziyafeti sundu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilen konserde, sanatseverlere türkü ziyafeti çekti. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği konseri, Şef Hamit Gazigil yönetti. Konserin ilk bölümünde Türk Halk Müziği icra heyeti ses sanatçıları tarafından sevilen eserler seslendirildi. Urfa, Orta Anadolu, Sivas, Erzurum, Mardin, Çankırı, Giresun, Kırşehir, Balıkesir ve Rumeli yörelerine ait türküleri koro ve solo halinde söyleyen sanatçılar, dinleyenlere keyifli anlar yaşattı.
Konserin ikinci bölümünde ise sahneye ünlü Tük Halk Müziği Sanatçısı Gülşen Kutlu, alkışlar eşliğinde çıktı. Neşet Ertaş başta olmak üzere Anadolu yöresinin önemli aşıklarının eserlerini Bursalılar için söyleyen Kutlu, türküseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Kutlu, söylediği eserlerle dinleyenlere mutluluk ve hüznü bir arada yaşattı. Sanatseverler konsere alkışlarla eşlik etti.
Bursa’da konser verdiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Kutlu, Bursa’nın türküyü ve türkü söyleyenleri sevdiğini, Bursalılarla buluşmaktan her zaman keyif aldığını belirtti. Konserin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Muhsin Özlükurt ve Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Dr.Turgay Mercan, usta sanatçı Gülşen Kutlu ve Şef Hamit Gazigil’e çiçek vererek teşekkür etti.