ÇALGICI MEKTEBİ ÖĞRENCİLERİNDEN YIL SONU ETKİNLİĞİ

0
682

20.05.2017 Cumartesi günü İncirli Kültür Merkezinde, Çalgıcı mektebindeki mevcut öğrenciler,öğretmenler ve ayrıca Konuk sanatçıların da katılımıyla 2 (İki) Bölüm halinde Yıl Sonu Etkinliği düzenlendi.Etkinliğin 1. Bölümünde sırasıyla;Piyano,Bağlama,Kabak kemane,Kanun,Keman,Klarnet gibi enstrümanların yer aldığı enstruman Dinletisi öğrenciler tarafından icra edildi.Daha sonra,Batı Müziği, Halk Müziği,Sanat Müziği ve Popüler Müziğinden oluşan bir repertuarla Öğrenci Korosu Konseri icrasıyla I.Bölüm sonlandırıldı.
Etkinliğin 2.Bölümünde ise; Yine Batı Müziği, Halk Müziği,Sanat Müziği ve Popüler Müziğinden örnekler suna- cak şekilde öğretmenlerimiz, Murat COŞKUN, Oğuz İMRAK, Nejla ÇAKICI, Alim HÜSEYİNOĞLU,Nida OKŞAŞ ve ayrıca sunumuyla da etkinliğe katkıda bulunan Pınar DÖNER’ in de katılımlarıyla “ Öğretmenler Dinletisi” icra edildi.Son olarak, Orkestrada görev yapan ses sanatçılarından “Ahmet BECEREN, Ayaz TOPRAK ve Ahmet Noyan BÜKÜLEN” in katılımlarıyla, Batı Müziği, Halk Müziği ve Sanat Müziğinden oluşan “ Konuk Sanatçılar Dinletisi” olmak üzere etkinliğin II. Bölümüde sonlandırıldı.
Etkinlik sonunda Orkestra Şube Müdürü sayın Dr.Turgay Mercan tarafından Öğrenciler, Öğretmenler ve Konuk Sanatçılara Çiçek takdim edildi.