BURSA’DAN DÜNYAYA DOSTLUK ŞARKILARI

0
119

Türk – Yunan Dostluk Konseri – Türk ve Yunan sanatçılar, Bursa’da gerçekleştirilen ‘Türk – Yunan Dostluk Konseri’nde en güzel şarkılarını dostluk için söylediler.

İki yakanın sanatçılarını Bursa’da bir araya getiren ‘Türk – Yunan Dostluk Konseri’, en güzel şarkılarla tüm dünyaya dostluk ve barış mesajları verdi.

Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü ve Dünya Müziği Derneği tarafından gerçekleştirilen Türk – Yunan Dostluk Konseri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda özel bir programa sahne oldu. İki yakadan şarkıların barışla can bulduğu konsere, Bursalı sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi. Doç. Dr. Sezen Özeke, Levent Sezgin, Alev Çatıklar ve Elefteria Metaxa’nın şefliğinde gerçekleştirilen konserde; Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası saz ve ses sanatçıları, Dünya Müziği Derneği koroları, Yunanistan’ın Thermi Belediyesi Tagarades ve N. Raidestos koroları sahneye çıktı. Bursa’da sanatseverlerin ücretsiz olarak izlediği konser, coşkulu anlara imzasını attı. Konserin sonunda, Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan ile Muhsin Özlükurt, sanatçıları çiçek vererek tebrik etti. Sanatseverler de dostluk mesajları verilen konserde, sanatçıları alkış yağmuruna tuttu.