BURSA’DA KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KEYFİ

0
242

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Bursa Tarihi Türk Müziği Topluluğu, tarihte Ümmü’l Makamat (Makamların Anası) olarak adlandırılan Rast Makamı’nda verdiği konserle yeni sezona merhaba dedi.
Orkestra Şube Müdürlüğü Bursa Tarihi Türk Müziği Topluluğu, Rast Makamı’nda verdiği Klasik Türk Müziği konseriyle musiki severlere keyifli anlar yaşattı.
Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Bursa Tarihi Türk Müziği Topluluğu, özel konserinde, tarihte Ümmü’l Makamat (Makamların Anası) olarak adlandırılan Rast Makamı eserler seslendirdi. Yeni sezona merhaba diyen sanatçılar, ilgi topladı. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilen konser, sanatseverleri eşsiz bir müzik yolculuğuna çıkardı. Sanatçı Salih Berkmen’in şefliğinde gerçekleştirilen konserde, sanatçılar solo ve koro halinde eserleri Bursalılar için seslendirdi. Neyzen Yusuf Paşa’dan Dede Efendi’ye, Itri’den Mahmut Celaleddin Paşa’ya kadar birçok önemli bestekârın eserlerini seslendiren sanatçılar, musiki severlere keyifli bir akşam yaşattı. Konserin sonunda günün anısına şef Berkmen ve sanatçılara Başkan vekili Muhsin ÖZLÜKURT ve Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay MERCAN tarafından çiçek takdim edildi.