TÜRK SANAT MÜZİĞİ SANATÇILARI ÖDÜLLE DÖNDÜ

0
212

HAN ( Hafız Abdullah Nazırlı ) Vakfının düzenlediği Milletlerarası İlahi Aşkın Sesi Beste Yarışmasının değerlendirme toplantısı Ankara Green Park otelinde Jüri Üyeleri, Eski Bakan Ali Coşkun ve Yürütme Kurulu Başkanı M. Vehbi Nazırlı’nın katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıya Jüri Başkanı Eski Bakan Ali Coşkun, Yürütme Kurulu Başkanı M.Vehbi Nazırlı, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Belviranlı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Musikisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, Gazi Üniversitesi Konservatuvarı öğretim üyesi Prof. Dr. Gülçin Yahya Kaçar, Türk Halk Müziği Koro Müdürü Hasan Öztürk, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Türker Eroğlu, Konya Tasavvuf Musikisi Sanat Yönetmeni Yusuf Kayya ve Türk halk müziği sanatçısı Muzaffer Ertürk katıldı.

Değerlendirme Kurulu tarafından online değerlendirme sonuçlarına göre en yüksek puan alan ilk 30 beste, 25 Ekim 2016 tarihinde yapılan toplantıda tekrar değerlendirmeye tabi tutuldu. Uzun süren ikinci değerlendirme sırasında yapılan müzakereler ile İlahi Aşkın Sesi beste yarışmasında ödüle layık görülen eserler objektiflik esaslarından taviz verilmeden belirlenmiştir.
Yürütme Kurulunun, “Nihai Puan Listesi”nde isimleri bulunan ve kimlik bilgileri ile noter tasdikli taahhütnamelerini gönderen yarışmacılardan ödül kazanan eserleri ve bestekarları belirlemiştir.

7 Kasım 2016 Pazartesi sonuçları açıklanan Yarışmada Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü ses ve saz sanatçılarımızdan neyzen Yusuf YILMAZ “Heman De Allah Allah”adlı güfteye yaptığı bestesi ile ikincilik ödülüne layık görülürken,şef ve ses sanatçısı Salih berkmen”Hamd ve Sena Eylerim Rabbime Bi Aded”adlı güfteye yaptığı bestesi ile teşvik ödülüne ve yine ses sanatçımız İlker CANSEVDİ “Ehl-i Cinan Ehl-i Niran Bellidir”adlı güfteye yaptığı bestesi ile teşvik ödülüne layık görülmüşlerdir.

Ödüller ilahi Aşkın Sesi Beste Yarışması Elazığ konserinde verilecektir.
Konser tarihi için www.ilahiaskinsesi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
7-kasim-2016-nihai-puan-listesi