KADINLAR GÜNÜ’NÜ TÜRKÜLER’LE KUTLADIK

Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi ve Orkestra Şube Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “TÜRK HALK MÜZİĞİ KADINLAR GÜNÜ ÖZEL KONSERİ” Türk Halk Müziği Bölümü’nün ünlü sanatçıları Bahtiyar ÖZDEMİR ve Pınar DÖNER’in katılımlarıyla İncirli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Halk Müziği Bölümü’nün muhteşem konserinde ilk konuk olarak sahneye çıkan Pınar DÖNER, gerek repertuar seçimi gerek de büyük ustalıkla icra ettiği eserler ile hayranlarını mest etti. Konserin ilk bölümünde Solist Pınar DÖNER “Eledim Eledim Höllük Eledim”, “Bu Dağlar Kömürdendir”, “Eyvanına vardım Eyvanı Çamur”, “Mektebin Bacaları”, Bahçada Yeşil Çınar” ve “Yandırdın Kalbimi” türkülerini Bursalılar için seslendirdi. Konserimizin diğer konuk Solisti Bahtiyar ÖZDEMİR ise “Edremit’in Gelini”, “Kurusa Fidanım”, “Tanrıdan Diledim”, “Cemilenin Gezdiği Dağlar Neşeli”, ”Gelin Nolur”, türküleriyle sevenlerin gönlünü fethetti. Kapanış bölümde birlikte sahne alan Solistlerimiz “Evlerinin Önü Mersin” , “Bir Yiğide Sözüm Var” türkülerinde düet yaparak büyük beğeni topladılar.

Bu arada seyircilerin konserde türkülere eşlik etmesi ve memnuniyetlerini alkışlarla yansıtması konsere ayrı bir renk kattı. Bu muhteşem konserde, Türkiye’nin dört bir yanından türküler Bursalı müzikseverler için seslendirildi. Konserin sonunda Orkestra Şube Müdürü Dr. Turgay Mercan Solistlerimiz Bahtiyar ÖZDEMİR, Pınar DÖNER ve Orkestra Saz Ekibine teşekkür belgelerini takdim ederek, Kadınlar gününe özel yapılan etkinlik için memnuniyetlerini dile getirip yoğun katılım için teşekkürlerini sundu.


Facebook
Twitter
YouTube
Instagram