DİLLERDEN GÖNÜLLERE ÖMER BEDEL ŞARKILAR GECESİ

0
80

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü, usta sanatçı Ayşe Taş’ın sahneye çıktığı ‘Dillerden Gönüllere Ömre Bedel Şarkılar’ temalı muhteşem konserle sanatseverlere keyifli akşam yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Bölümü’nün ‘Dillerden Gönüllere Ömre Bedel Şarkılar’ konseri, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlendi. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği konseri, Orkestra Şube Müdürlüğü şef yardımcılarından Serkan Gençer yönetti. Konserin ilk bölümünde Türk Sanat Müziği bölümü koristleri ve sazendeleri, Kürdi, Beyati, Uşşak ve Nihavend makamındaki birbirinden değerli eserleri solo ve koro halinde seslendirdi.
Konserin ikinci bölümünde ise Türk Sanat Müziği’nin sevilen seslerinden Ayşe Taş, sahneye çıktı. Sevilen eserleri Bursalılar için sahneye taşıyan Taş, şarkılarıyla sanatseverlerin gönlünü fethetti. Enerjisiyle dinleyenleri kendisine hayran bırakan usta sanatçı, dinleyenlere müzik ziyafeti sunarken Bursa’da konser vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.
Konserin sonunda Büyükşehir Belediyesi adına Muhsin Özlükurt ve Orkestra Şube Müdürü Dr.Turgay Mercan, Taş ile şef Gençer’e çiçek vererek teşekkür etti. Bursalı sanatseverler ise sanatçıları alkışlarla ödüllendirdi.